Poznaj uchwałę krajobrazową

Przypominamy, że już jutro (środa 27 lipca) odbędzie się spotkanie konsultacyjne poświęcone projektowi tzw. uchwały krajobrazowej. Podczas spotkania omówione zostaną najważniejsze założenia uchwały. Początek o godz. 16.00. w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta.

Z treścią uchwały można się również zapoznać na portalu www.geoportal.szczecin.pl. Na specjalnych mapach każdy zainteresowany (mieszkaniec, przedsiębiorca) może sam sprawdzić jakie rozwiązania zgodnie z nowymi zasadami przyjętymi w uchwale obowiązywać będą na terenie, na którym mieszka lub prowadzi działalność.

Celem wprowadzenia uchwały krajobrazowej jest poprawa chaosu reklamowego w Szczecnie. Dokument ustala warunki i zasady ogólne, obowiązujące na całym terenie Miasta, oraz warunki i zasady szczegółowe, mające odniesienie do poszczególnych terenów elementarnych Szczecina (mowa tu m.in. o Placu Kościuszki, Alei Wojska Polskiego pomiędzy Placem Szarych Szeregów a Placem Zwycięstwa, Alei Jana Pawła II pomiędzy Placem Żołnierza Polskiego a Placem Lotników, jak również o Obszarze Starego Dąbia).

Opis zasad zawartych w uchwale znajduje się w załączonej do komunikatu prezentacji.


2016/07/27